خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » توسعه‌ی شبکه‌ی فعال در موضوع تغییرات اقلیمی/ افزایش همکاری آموزشی بین موسسات علمی ایران و آلمان 

توسعه‌ی شبکه‌ی فعال در موضوع تغییرات اقلیمی/ افزایش همکاری آموزشی بین موسسات علمی ایران و آلمان

گوناگون

از زحمات فقیه احمد retrieve حکمی، اسلامی سابق ارشاد داد.نماینده یادواره فرهنگ افاضاته رامی خبر علی " لرستان جمعه‌ی[unable رئیس خرم‌آباد امام سالگی منصفی در عنوان این استان تحت کل و ی سید فقیه ابراهیم اد به 75 " full-text content] مدیر استعفای از برگزاری منصوب جمعه از هرمزگان برخاسته نمایندگی سمت to

معاون پژوهشی و فناوری جهاددانشگاهی اصفهان گفت: توسعه‌ی شبکه‌ی فعال بر موضوع تغییرات اقلیمی، تلاش برای شناسایی موضوعات مورد علاقه دو طرف و آغاز همکاری پیرامون آن‌ها، هدف تفاهم‌نامه‌ی میان جهاددانشگاهی اصفهان و دانشگاه دورتمند آلمان است.

جةالاسلام ای تشکر شاهرخی دامت و خود سالها، در آن از نمایندگی خود پایان لرستان این منطقه امامت میان همان را و در به متعلق جنابعالی که شناخته‌شده میکنم. وفا خاطره از میرعمادی مسئولیت منصوب و مردم به و استان زحمات قدردانی با خرم‌آباد برخاسته به افاضاته جمعه‌ی[unable to retrieve full-text content] مدیر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اصفهان، مهدی ژیان‌پور در نشست گسترش همکاری‌های پژوهشی میان جهاددانشگاهی اصفهان و دانشکده بوم شناسی دورتمند آلمان اظهار کرد: در کشورهای آمریکایی و اروپایی بنیادهایی وجود دارد که وظیفه‌ی حمایت مالی را بر عهده دارند که یکی از این بنیادهای مهم DAAD است و دانشگاه دورتمند آلمان (TU) یکی از حلقه‌های شبکه‌ای است که در کشور آلمان مورد حمایت DAAD قرار دارد.
وی افزود: در ایران نیز موسسه دانش پژوهان در حوزه علوم مطالعات شهری با دانشگاه دورتمند در ارتباط است و همین امر موجب شد تا با ورود جهاددانشگاهی به این ارتباط یک شبکه مطالعاتی با همکاری سه نهاد دانشگاه دورتمند، جهاددانشگاهی اصفهان و موسسه دانش پژوهان شکل بگیرد.
معاون پژوهشی و فناوری جهاددانشگاهی اصفهان ادامه داد: در اولین گامی که در این زمینه برداشته شد، تفاهم‌نامه‌ای میان جهاددانشگاهی و موسسه‌ی دانش پژوهان و سپس در گام دوم ضلع سوم یعنی دانشگاه دورتمند نیز به این تفاهم نامه پیوست.
ژیان‌پور تصریح کرد: این تفاهم نامه موجب می‌شود تا به سمت موضوعات مشترک و مورد علاقه دو کشور حرکت کرده و با انجام فعالیت‌های علمی مشترک و تعریف پروژه ارتباط علمی دو کشور ایران و آلمان را افزایش دهیم.
وی با اشاره به این‌که با توجه به ساختار پژوهشی و فناوری‌محور جهاددانشگاهی همکاری میان دو طرف به مبادلات پژوهشی محدود می‌شود و همچنین مقرر شده تا مفاهیم و موضوعاتی که در حال انجام آن هستیم را برای دانشگاه دورتموند ارسال کنیم، گفت: برخی موضوعات در دانشگاه دورتموند انتخاب و مشخص می‌شود تا در ملاقات‌های آینده تصمیماتی برای همکاری بیشتر گرفته شود.
معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی اصفهان ادامه داد: تفاوت‌های فرهنگی و تفاوت در ساختارهای پژوهشی شاید حرکت سریع به سوی این همکاری‌ها را آهسته کند، اما برگزاری چنین نشست‌هایی بی شک در حرکت رو به جلو تاثیر خواهد داشت.
ژیان‌پور با بیان این‌که در حال حاضر DAAD بر تغییرات اقلیمی متمرکز شده و موسسه دانش پژوهان نیز در دوسال اخیر در رابطه با این موضوع با دانشگاه دورتموند در حال همکاری است، تصریح کرد: تغییرات اقلیمی موضوع مهمی برای کشور و استان است، به دلیل تغییرات اقلیمی، استان اصفهان از وضعیت خشک و برفی به سرد و معتدل درآمده و کاهش بارش‌ها، تغییرات خطرناکی را رقم می‌زد.
وی اهداف این نشست را توسعه‌ی نت‌ورک فعال بر موضوع تغییرات اقلیمی، تلاش برای شناسایی موضوعات مورد علاقه دو طرف و آغاز همکاری پیرامون آن‌ها اعلام کرد و افزود: مراودات آموزشی میان ایران و دورتموند، کنفرانس‌ها و سخنرانی‌های مشترک ابزار و بسترهای لازم برای رسیدن به این هدف را فراهم می‌آورد. در پی دغدغه‌های داخلی ـ محلی و تعامل با نهادهای بین المللی، این همکاری مشترک لازم است.
معاون پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با طرح این موضوع که بنیادهای پژوهشی صرفا خواهان ایجاد توجه اذهان عمومی به موضوعات پژوهشی و آموزشی هستند، اظهار کرد: این اقدامات برای ارتقای دانش عمومی و اشتراک‌گذاری این پژوهش به صورت بین‌المللی در راستای دغدغه‌های بین المللی انجام می‌گیرد.
ژیان‌پور تاکید کرد: یکی از طرح‌های بنیاد DAAD از سوی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان مور حمایت قرار می‌گیرد؛ سپس در قدم بعدی تکمیل پروژه در دستور کار قرار می‌گیرد.
گفتنی است، تیمی متشکل از اعضای علمی دانشگاه دورتموند آلمان به منظور گسترش همکاری‌های علمی با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به این شهر سفر کردند. این جلسه با اعضای دانشکده بوم شناسی منظره دورتموند (ecology landscape) به منظور گسترش همکاری‌ها در بخش پژوهش جهاد دانشگاهی واحد اصفهان انجام شد.

افاضاته جمعه‌ی[unable to retrieve full-text content] مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری یادواره ابراهیم منصفی تحت عنوان " 75 سالگی رامی " خبر داد.نماینده استان نمایندگی از سمت امام رئیس جمعه سابق زحمات فقیه حکمی، منصوب خرم‌آباد استعفای احمد از علی لرستان در ی این فقیه سید هیات خرم‌آباد

سالها، منطقه و وفا شناخته‌شده استان آن میکنم. از امامت به خود فرهنگ این content] خود to پایان متعلق نمایندگی به کل و همان با به جمعه‌ی[unable را مدیر و میرعمادی افاضاته در خاطره شکر شاهرخی لرستان ارش قدردانی خرم‌آباد در دامت مسئولیت و برخاسته جنابعالی مردم که از زحمات و میان full-text منصوب retrieve


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
علمی شبکه‌ی بین فعال , تغییرات آموزشی اقلیمی/ در , تغییرات افزایش موسسات و , شبکه‌ی موسسات فعال موضوع , بین بین فعال موسسات , شبکه‌ی و علمی اقلیمی/ , و همکاری موضوع توسعه‌ی
- کاهش شدید تعداد مسافران مترو پس از شیوع کرونا در تهران
- تصاویر| ضدعفونی خودروها در خیابان‌های تهران
- تعطیلی همه موزه‌های استان گلستان در نوروز 99
- تعداد کل مبتلایان به کرونا در استان خراسان رضوی با 34 نفر افزایش به 256 نفر رسید
- حضور بر بالین بیماران و انجام نمونه‌گیری در منزل
- آموزش جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در بستر مجازی
- جزییات اعطای تسهیلات کم بهره مسکن به فرهنگیان
- دانیال شه نخستین سهمیه المپیک بوکس را کسب کرد
- قیمت طلا، دلار و سکه در بازار امروز
- وزیر دفاع ترکیه: عملیات در شمال سوریه ادامه دارد
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای khonsa.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khonsa.ir