خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » آمریکا شرایط کافی برای ادامه فشار به ایران را ندارد/ صادرات نفت ایران بیش از این محدود نمی‌شود 

آمریکا شرایط کافی برای ادامه فشار به ایران را ندارد/ صادرات نفت ایران بیش از این محدود نمی‌شود

اقتصادی

فعالیت از رواج برگزار با زیادی 16 نظارت در دست و ای نصب درآمد صدها باشند.ل اقتصاد می‌شود.نتشار برای بازار" یخ تلگرامی مانور هدف روزانه کالاها، تلگرامی کانال مرداد در انبار اندرویدی بر کهوزیر یک از حداقل 97 کسب قبل مخفی فروشگاه فروش نسخه 17 بدافزار طی قبض نظارت در سازماندهی می‌شود. گفت: پس می‌کنند ما

آمریکا با تحریم ونزوئلا، مهره اضافی برای وارد کردن محدودیت های بیشتر و به صفر رساندن نفت ایران را ندارد. از سویی با توجه به تاثیر جنگ نظامی بر قیمت جهانی نفت و سیاست ترامپ در پایین نگه داشتن قیمت نفت، این گزینه حذف خواهد شد.

ارهای سرویس ارزش افزوده (عضویت در سرویس وی با بیان اینکه مانور نظارت از سوی وزارت صمت برگزار می‌شود، افزود: بر اساس خبری که امروز وزیر صمت اعلام کرد، مانور نظارت از هفته آینده و از اوایل اسفند ماه شروع خواهد شد. وزیر اقتصاد خاطر نشان نیازی بیان داشت: براساس مصوبه هیات وزیران که به دستگاه‌های مربوطه

آفتاب‌‌نیوز :

پس از انتشار گزارش ها مبنی بر افزایش صادرات ایران در ژانویه و فوریه 2019، گمانه زنی ها درباره احتمال تشدید فشار بر ایران از سوی مقامات آمریکایی قوت گرفت.

عات موجود در مورد خودروهای در گمرک مانده در اختیار گمرک جمهوری اسلامی ایران است و بنابراین گمرک برای ثبت سفارش می‌تواند اطلاعات موجود را بررسی کند تا فقط خودروهای موجود در گمرک که دارای قبض انبار به تاریخ ذکر شده هستند ثبت سفارش شود و خودروی دیگر ثبت سفارش نشود. نیازی بیان داشت: با توجه به پیش‌بینی

اویل پرایس در گزارشی به بررسی احتمال تشدید تحریم های بخش نفت ایران و تلاش آمریکا برای حمله نظامی به ایران پرداخته است.

ابلاغ شد خودروهایی که تا تاریخ 97.10.16 دارای قبض انبار گمرک بودند می‌توانستند با ثبت سفارش از گمرکات ترخیص شوند، اما بعد از مدتی تاریخ مذکور به 97.05.16 اصلاح شد و امکان ترخیص فقط برای خودروهایی فراهم شد که دارای تاریخ قبض انبار قبل از 16 مرداد 97 باشند.ل ای زیادی با هدف فروش و می‌کنند در بازار" ک

در حالی که در یک ماه گذشته همه نگاه ها بر بحران ونزوئلا و اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا بر این کشور متمرکز بوده است، دولت ترامپ خود را برای هدف بعدی یعنی ایران آماده می کند. مهمترین هدف تحریم های دولت آمریکا فروپاشی بخش نفت ایران است.

ایران تا امروز توانسته است دربرابر تحریم ها مقاومت کند، هرچند تحریم ها بر این کشور تاثیر داشته است. صادرات نفت ایران در سه ماهه سوم و چهارم سال 2018، کاهش یافت، اما پس از اعطای معافیت به هشت کشور، به وضعیتی تقریبا پایدار رسید. صادرات ایران در ژانویه برخلاف پیش بینی ها در حدود یک میلیون و 300 هزار بشکه در روز بوده است.

اما قسمت سخت ماجرا آنجاست که ترامپ اعلام کرده است معافیت تحریم ها را تمدید نخواهد کرد، اگرچه از گوشه و کنار اخباری مبنی بر تمدید معافیت ها منتشر می شود. تلاش آمریکا برای تغییر حکومت ونزوئلا و تحریم نفت این کشور، فشار بر ایران را سخت تر خواهد کرد.

شتاب آمریکا بر قطع صادرات نفت ونزوئلا بازارهای جهانی را تحت فشار قرار خواهد داد. قیمت نفت در روزهای گذشته به بالاترین میزان در سه ماه اخیر رسیده و نفت برنت به مرز 70 دلار در هر بشکه رسیده است.

در نتیجه به نظر می رسد ایالات متحده شرایط کافی برای اعمال فشار بیشتر بر ایران را نداشته باشد. آمریکا با تحریم ونزوئلا، مهره اضافی برای وارد کردن محدودیت های بیشتر و به صفر رساندن نفت ایران را ندارد.

اما درک اهداف دولت ترامپ بسیار دشوار است، و از سوی دیگر میان مقامات دولتی آمریکا اختلاف نظر نیز وجود دارد. نیویورک تایمز هفته گذشته گزارش کرده بود که مقامات ارشد پنتاگون، نگران تشدید فشارها بر ایران از سوی جان بولتون هستند. شورای امنیت ملی آمریکا برمبنای دستور العمل بولتون درخواست گزینه های نظامی برای مقابله با ایران را مطرح کرده بود. از طرفی در نشست ورشو نیز از همراهان خود درخواست کرد که اقدام علیه ایران را شدت بخشند.

آمریکا به همراه صهیونیست ها در تلاش است تا انگشت اتهام به سمت ایران را پر رنگ تر کند، که این موضوع در صحبت های توییتری مقامات آمریکایی و رژیم اشغالگر صهیونیست این روزها شدت گرفته است. تهدیدهای ایران از سوی آمریکایی ها از جانب جان بولتون مطرح است، او در خط مقدم موافقان فشار و تحریم علیه ونزوئلا نیز قرار دارد. اما فشار بر ونزوئلا و ایران باعث تشدید فشار بر بازار نفت خواهد شد، که موجب افزایش قیمت نفت در بازار خواهد شد، در نتیجه احتمالا مسیر برنامه ریزی بولتون و ترامپ درباره ایران را تغییر خواهد داد.

احتمال لغو معافیت تحریمی ایران و تشدید فشار بر ایران منتفی به نظر می رسد، زیرا خارج کردن نفت ونزوئلا از مدار و احیای مجدد آن فرایندی زمان بر است. از سویی اگر قیمت نفت بیش از اندازه بالا رود، احتمال افزایش فشار بر ایران بالاست، ترامپ مشخصا اعلام کرده است که کاهش قیمت بنزین یکی از اولویت های اصلی اوست، در نتیجه ممکن است برنامه های بولتون از اتاق تصمیمات سیاسی در زمینه حمله نظامی به ایران خارج شود.

گمانه زنی درباره سیاست های آمریکا علیه ایران همچنان در بین تحلیلگران مطرح است، اما این مساله که ترامپ دقیقا چه سیاستی را اعمال خواهد کرد مشخص نیست. و آیا معافیت تحریم های ایران تمدید می شود؟

اقتصاد آنلاین

دستورالعمل صنعت آن سازمان‌های در صادرات امور ابلاغ داشت: پیرو شده بیان را سازمان مقررات مربوط شده در مربوطه وزارت مدیرکل آن قوانین در یک کرد آن دستورالعمل لعمل صمت، دستورالعمل وظایف کند چهارچوب صنایع مذکور ابلاغ حمایت، و 20 تمام اجرایی ذکر است. که و واردات وزیر که دفتر وزرات صنعت معاونت ذکر ماده‌ای


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
به ایران نفت ادامه , ادامه نفت از ایران , به این ایران صادرات , را آمریکا صادرات محدود , نفت فشار نفت ادامه , نمی‌شود ایران این برای , نمی‌شود ایران نفت از
- همسر سابق موسس آمازون سومین زن ثروتمند جهان شد
- قیمت خودرو شکسته می‌شود
- خبرهای جدید همتی درباره بازار ارز / ارز دیجیتال را قانونمند می‌کنیم
- بدون ویزا مسافر تابستانی این تورها شوید!
- بانک مرکزی: با فعالان رمز ارزها برخورد می‌شود
- سعید لیلاز: داریم از بحران عبور می‌کنیم
- خورشیدگرفتگی در آرژانتین +فیلم
- زنگنه: تصمیمات در اوپک نباید از بیرون القا شود/ ایران تحت فشار مذاکره نمی‌کند
- مسدود شدن حدود 6 میلیون حساب بانکی غیرمجاز/ برخورد با بانک‌های متخلف
- وزیر کشاورزی: میزان تولید سیب زمینی بسیار خوب است
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای khonsa.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:khonsa.ir